Skrýt reklamu

pracovní právo

Poraďte si navzájem. Právní problémy sem prosím.

pracovní právo

Příspěvekod kklarrka » stř črc 27, 2016 6:20 pm

Dobrý den,
potřebovala bych prosím poradit ohledně mé nastalé situace v práci.

Jsem zaměstnaná na dobu určitou do 30.4.2017.

Mým nadřízeným je muž, se kterým žiju, ale nejsme oddaní. Neměla jsem ze strany přítele žádné pracovní úlevy, spíše naopak. Nikdo s tím neměl žádný problém, do doby, než jsem otěhotněla. V současné době jsem ve třetím měsíci těhotenství, na neschopence, měla jsem zdravotní problémy.

Od 1.7. 2016 jsem se chtěla vrátit zpět do práce, třeba alespoň ještě na dva nebo tři měsíce. Nemám už žádné zdravotní potíže a jsem tedy zbytečně odkázaná na vycházky. Upřímně, samozřejmě mimo pracovní neschopnost budu mít i větší peníze.

Vyšší nadřízený, tedy ještě nadřízený mého přítele, mi ale řekl, že se už do práce nemám vracet, že by tím vznikly zbytečné problémy a řeči.

Můj dotaz tedy zní, zda se mohu vrátit na pár měsíců ještě do práce, nebo zda je to protiprávní? Nemají tedy alespoň povinnost mi dát jinou pracovní pozici, kdybych teda už nemohla jako těhotná pracovat pod svým přítelem? Mám ale strach, že mi úmyslně dají nějakou práci, kterou jako těhotná nebudu moc vykonávat, aby měli jistotu, že už do práce nenastoupím.


Děkuji moc za Vaši reakci na můj dotaz

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !




Naposledy oživil Anonymous v stř črc 27, 2016 6:20 pm
kklarrka
 

Zpět na Právník online

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron